Obrazy zostają w Szczecinie!

To efekt negocjacji Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie z właścicielem płócien – mBankiem. Towarzystwo przejęło wszystkie zobowiązania finansowe i bez aukcji odkupiło obrazy od banku.

Poniżej cytat rzecznika Muzeum Narodowego:

Obecnie wszystkie zobowiązania finansowe przejęło na siebie Towarzystwo Przyjaciół MNS, którego środki pochodzą wyłącznie z darowizn społecznych. Dlatego wszystkich, którzy gotowi byli wesprzeć zakup obrazów, prosimy, jeśli nadal zachowali swoją gotowość do pomocy,
o porozumienie się z Towarzystwem Przyjaciół MNS lub bezpośrednio z Muzeum, gdyż mamy wiele planów powiększania kolekcji i każda pomoc zostanie godziwie wykorzystana.

Niezwykle cieszy nas to, że sprawa zakończyła się szczęśliwym finałem. Jako mieszkańcy pokazaliśmy po raz kolejny charakter i jesteśmy ogromnie wdzięczni za wielkie zaangażowanie i spory odzew od samego początku zbiórki. W dwa tygodnie zebraliśmy prawie 5 000 zł!

Dla przypomnienia w Szczecinie zostają dwa obrazy:

  • „Handlarze ryb” Augusta Ludwiga Mosta
  • „Szczecin. Widok portu od strony Duńczycy i panorama miasta” monogramisty J.R.

Pozyskane dla Szczecina obrazy można dalej oglądać w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Muzeum Historii Szczecina w Ratuszu Staromiejskim na Podzamczu.

Wysłaliśmy do każdego z darczyńców e-mail z pytaniem:

CZY PRZEKAZANE PIENIĄDZE MAMY ZWRÓCIĆ NA TWOJE KONTO?

Na odpowiedzi czekamy w mailu zwrotnym do końca lipca b.r. Brak odpowiedzi oznacza zgodę na przekazanie pieniędzy jako darowiznę na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Jeśli nie otrzymałeś/-aś od nas maila w tej sprawie, prosimy napisz do nas bezpośrednio na adres: kontakt@ruchmiejski.pl

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do akcji zbiórki oraz tym, którzy pomogli w negocjacjach z bankiem!