II MARSZ WĘDRUJĄCYCH DRZEW I ŚWIĘTO ULICY MŚCIWOJA – OGROMNE PODZIĘKOWANIA!

W niedzielę 01.09.2019r. po raz kolejny razem dokonaliśmy czegoś niesamowitego! Nasze wędrujące drzewka cieszą dziś oczy mieszkańców, przedsiębiorców i przechodniów tuż przy Rynku Siennym. ?? W trakcie marszu zrobiliśmy krótki postój zdjęciowy na Placu Orła Białego, gdzie ustawialiśmy różne konfiguracje z wędrujących drzew – te eksperymenty w ciekawy sposób wpisały się w kolejny wariant prototypowania, oddający praktycznie całą przestrzeń placu pieszym. Później odpoczywaliśmy podczas święta ulicy. Ciekawostką podkreślającą wagę drzew było, że praktycznie ciągle czas spędzaliśmy pod jedynym dużym (sic!) drzewem znajdujący się w tej przestrzeni! Pod nim relaksowaliśmy się, debatowaliśmy, jedliśmy ciasta, podziwialiśmy bańki, i wiele innych. Co zrobilibyśmy bez tego jednego drzewa? raczej nic, bo dostalibyśmy udaru. 🙁 Na płycie rynku nie dało się tego dnia przebywać w pełnym słońcu – nie było tam ani odrobiny cienia!
Jednak mimo ogromnego upału DALIŚMY RADĘ i drzewka znalazły się w nowym miejscu! Ogromne podziękowania i brawa dla wszystkich wolontariuszy, którzy byli z nami tego dnia i włożyli swój wysiłek w transport drzew. To dzięki Wam możemy to robić! ???

Komu jeszcze chcielibyśmy serdecznie podziękować za niedzielne wydarzenie?

Rada Osiedla Stare Miasto Szczecin , która razem z nami współorganizowała całą akcję, i włożyła w jej przygotowanie wiele, wiele wysiłku. To ogromna radość móc robić coś z takimi osobami! ?
Evenema, która zapewniła nam wspaniałe materiały promocyjne ?
Kolektyw Niezależne Centrum Obywatelskie, dzięki któremu mogliśmy cieszyć się w czasie marszu i święta ulicy z muzyki. Atmosfera była wspaniała! ??
Restauracja Marshal food, która zapewniła nam pyszną kawę ☕️
Kastelo – organizacja imprez, dzięki której najmłodsi mogli cieszyć się z pokazu ogromnych baniek mydlanych ?
Plenty Restaurant and Apartments, która zapewniła nam dostęp do prądu oraz wrzątek do kawki ?
Drzewa i krzewy Szczecina, dziękujemy Pawłowi Madejskiemu za ciekawą prelekcję (zachęcamy do udziału w jego spacerach, warto!) ?
Michał Rembas, który przeprowadził ciekawy spacer dla uczestników ?‍♂️?‍♀️
Iluzjonista Patryk Kowalski, który oczarował najmłodszych (i nie tylko!) swoimi magicznymi prezentacjami ?
Społeczna Straż Ochrony Zieleni Szczecina, która wytrwale czekała na mieszkańców z materiałami edukacyjnymi ?
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Szczecin, którego członkowie dzielnie ciągnęli z nami drzewka na platformach ?
Szczeciński Holender, który nagrał dla nas jak marsz wyglądał z perspektywy… drzewa! Zobaczcie koniecznie! ?
Extinction Rebellion Szczecin, który również pomógł nam w czasie marszu ?
Lisie Wypieki, dzięki którym mogliśmy poczęstować Was pysznymi ciastami ?
CityWine Szczecin, która zapewniła specjalną ofertę dla mieszkańców w swoim lokalu tego dnia ?

Ponadto specjalne podziękowania kierujemy do gości naszej debaty, a więc Pani Małgorzata Zychowicz-Prus – radna osiedla Stare Miasto oraz Panów: Michała Dębowskiego (Miejski Konserwator Zabytków), Michała Rembasa oraz Pawła Jaworskiego. Cieszymy się, że byliście z nami, podsumowanie już wkrótce! Za profesjonalne prowadzenie debaty dziękujemy Jagoda Żyłkowska – Radna Osiedla Stare Miasto, a za pomoc w organizacji Muzeum Narodowe w Szczecinie. ??

Szczególnie dziękujemy również Wyszak – Browar RodzinnyPomiędzy Pizza Restaurant oraz Plenty Restaurant and Apartments za objęcie opieką naszych drzewek i deklarację ich podlewania. ?

Za zapowiedzi akcji i relacje dziękujemy szczecińskim mediom: Wyborcza.pl SzczecinGS24.pl – wiadomości ze Szczecina i regionuTVP3 SzczecinRadio Szczecin. ?

Ogromne podziękowania również dla funkcjonariuszy policji, którzy zabezpieczali naszą niedzielną akcję – pełen profesjonalizm! ?‍✈️

Raz jeszcze pragniemy podziękować każdemu z osobna, każdemu kto tworzył z nami wczorajszą akcję i święto ulicy! To dzięki tak wspaniałym i zaangażowanym w Szczecin osobom możemy robić to, co robimy. Oczywiście zachęcamy Was do odwiedzenia stron powyższych inicjatyw i firm, bo warto! ❤️

DZIĘKUJEMY! ??